Czer 03

Lean w medycynie - zapowiedź


18 WRZEŚNIA 2019R. KONFERENCJA NA TEMAT SZCZUPŁEGO ZARZĄDZANIA W MEDYCYNIE.

O KONFERENCJI

Konferencja poświęcona jest tematyce szczupłego zarządzania w medycynie. Podczas wykładów zostanie zaprezentowana wiedza z tego zakresu oraz praktyczne rozwiązania przedstawione przez lekarzy, managerów, ekspertów oraz osoby współpracujące ze służba zdrowia.

Konferencja skierowana jest do kadry zarządzającej, specjalistów ciągłego doskonalenia, przedstawicieli branży medycznej i usługowej oraz wszystkich osób zainteresowanych tematyką Lean.

AGENDA KONFERENCJI LEAN W MEDYCYNIE

08:00-09:00 Panel Kawowy, rejestracja uczestników
09:00-09:15 Przywitanie Grzegorz Koczor
09:15-10:00 Grzegorz Koczor
Temat: Poszukiwanie efektywności w procesie zarządzania wybraną grupą pacjentów w szpitalu
10:00-10:45 Medicover Karolina Akusz
Temat: Lepiej zapobiegać niż leczyć, czyli jak wprowadzenie standaryzacji i stałe doskonalenie się pomagają zapobiegać problemom.
10:45-11:00 Przerwa
11:00-11:45 dr Maciej Środa 
Temat: Lean, czyli jakość na czas- wreszcie w medycynie. 
11:45-12:30 Haxon Zygmunt Chudy
Temat: Technologia RFID w szpitalach- korzyści w zarządzaniu majątkiem szpitala i optymalizacja procesów.
12:30-13:15 Obiad
13:15-13:35 EMC Michał Kuchta
Temat: Transformacja Lean w medycynie- jak zacząć? Case Studies Grupy EMC.
13:35-14:00 Anna Brzęska – Mikoda, EMC Silesia
Temat: Doświadczenia z realizacji projektu unijnego „EMC Przychodnie POZ przyjazne seniorom – zmiana jakości obsługi pacjenta dzięki lean management.
14:00-14:15 Przerwa Kawowa
14:15-15:00 NFZ Adam Niedzielski
Temat: Zagadnienie jakości w Strategii NFZ
15:00-15:30 Grzegorz Koczor- podsumowanie ( konkurs )

PRELEGENCI KONFERENCJI

Grzegorz Koczor

GRZEGORZ KOCZOR

Inicjator i właściciel brandu „ Lean w Medycynie”. Ekspert w dziedzinie optymalizacji w systemie lean managementu w sektorze podmiotów medycznych.

Od kilkunastu lat doradza i trenuje zarówno personel medyczny jak i zespół zarządzający, budując przy tym efektywne procesy wdrożeniowe. Doświadczenie i innowacyjność pracy pozwala mu realizować ogólnopolskie transformacje oraz programy certyfikujące. Z wykształcenia biotechnolog oraz manager w ochronie zdrowia.

Karolina Akusz

KAROLINA AKUSZ

Zastępca Dyrektora ds. Dostawców Usług Medycznych, Medicover Sp. z o.o.

Absolwentka ratownictwa medycznego i zarządzania w ochronie zdrowia. Od 10 lat zdobywa doświadczenie w strukturach Grupy Medicover. Zajmuje się m.in. prowadzeniem projektów, budowaniem i wdrażaniem modeli współpracy z dostawcami usług medycznych, nadzorem nad jakością i poprawą efektywności procesów.

Michał Kuchta

MICHAŁ KUCHTA

Dyrektor Biura Zarządzania Projektami i Procesami EMC Instytut Medyczny S.A., lider transformacji lean w Grupie EMC.

Wielokrotnie wdrażał strategie zarządzania w oparciu o lean management, w tym Six Sigma,  oraz systemowe podejście do zarządzania i optymalizacji procesów oraz zarządzania projektami w przedsiębiorstwach. Zarządzał kilkudziesięcioosobowymi zespołami w spółkach giełdowych w wielu sektorach działalności biznesowej: telekomunikacji, energetyce, bankowości, medycynie (Telekomunikacja Polska, Orange, Enea, Eurobank). Specjalizuje się zagadnieniach szeroko rozumianej jakości (Lean/Kazien, Six Sigma), budowaniu kultur organizacyjnych opartych o zasady ciągłego doskonalenia oraz wdrażaniu optymalnych systemów zarządzania projektami.

Zygmunt Chudy

ZYGMUNT CHUDY

Wiceprezes  Zarządu HAXON S.A. Absolwent Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej

Twórca usługi RADIONET w firmie UNI-Net (Grupa Netia) realizującej usługi systemu bezprzewodowej łączności radiotelefonicznej typu dyspozytorskiego. Odpowiedzialny za wdrożenie usługi Lokalizacji i Zarządzania Flotą Pojazdów AVL w tejże spółce W HAXON S.A. odpowiada za produkcję urządzeń, koordynuje proces tworzenia aplikacji, wdraża i uruchamia systemy u Klientów.

dr Maciej Środa

DR MACIEJ ŚRODA

Lekarz medycyny przed egzaminem specjalizacyjnym z patomorfologii. Ukończył Warszawski Uniwersytet Medyczny, a doświadczenie kliniczne zdobywał w wielu miejscach w kraju i za granicą. 

Ekspert w zakresie korelacji radiologiczno-patomofrologicznej tarczycy i piersi. Specjalizuje się w ultrasonograficznym typowaniu zmian patologicznych i wykonywaniu wszystkich rodzajów biopsji pod kontrola usg.  Od lat optymalizuje procesy we własnej placówce. Inspiracje metodami Toyoty czerpie zewsząd, ciągle i pełnymi garściami. Narzędzia LEAN o nazwach rodem z przemysłu przekłada na wdrożenia których efektem jest dostarczanie najwyższej jakości świadczeń w ilościach przemysłowych w niespotykanie krótkim czasie przy szczególnej dbałości o pacjenta i zespół współpracowników. 

Adam Niedzielski

ADAM NIEDZIELSKI

Ekonomista i menadżer, specjalizujący się w zarządzaniu finansami oraz zarządzaniu strategicznym.

Pracował w polskich instytucjach rządowych oraz jako pracownik naukowy. W latach 2016–2018 był dyrektorem generalnym Ministerstwa Finansów członkiem rady nadzorczej spółki Aplikacje Krytyczne oraz członkiem rady Narodowego Funduszu Zdrowia. Od 2018 zastępca prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia ds. operacyjnych.

Anna Brzęska-Mikoda

ANNA BRZĘSKA-MIKODA

Członek zarządu EMC Silesia sp. z o.o., dyrektor Szpitala Geriatrycznego im. Jana Pawła II w Katowicach

Opis: Projekt realizowany w okresie 01.2018 – 12.2019, dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój) ma na celu poprawę jakości obsługi pacjenta 60+ oraz udzielanych świadczeń medycznych w 21 placówkach POZ Grupy EMC Szpitale – realizujemy ten cen wykorzystując narzędzia lean management. Już są efekty.

ZAPRASZAMY!

http://www.leanhealthcare.pl/