Mar 30

Jak przełożyć strategię na skuteczne działania - zapowiedź książki od LEI Polska


Książka Jak przełożyć strategię na skuteczne działania jest przeznaczona dla menedżerów na wszystkich poziomach organizacji od dyrektora generalnego czy prezesa zarządu po kierownika zespołu pracowników liniowych z każdej branży produkcyjnej i usługowej. Przedstawiono w niej nie tylko system planowania strategicznego, lecz także sprawdzoną metodykę skutecznego wdrożenia planu na wszystkich poziomach organizacji. Ta metodyka to hoshin kanri. Wywodzi się z Toyoty i od lat z powodzeniem stosowana jest w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych.  

Książka opowiada historię fikcyjnego (choć bardzo realistycznego) przedsiębiorstwa Atlas Industries, które staje przed podwójnym wyzwaniem sprostania coraz większym wymaganiom klientów i stawienia czoła coraz szybciej rosnącej konkurencji. Odpowiednio kierując wysiłki zespołu oraz wykorzystując właściwe narzędzia, takie jak PDCA, raporty A3 czy catchball, firma uzyskuje spektakularne rezultaty, które nie tylko zabezpieczą miejsca pracy, lecz także przyniosą oczekiwane zyski.

Wartka akcja spodoba się entuzjastom powieści biznesowej, a zaprezentowane narzędzia oraz gotowe do wykorzystania formularze spełnią oczekiwania tych, którzy będą chcieli szybko zastosować metodykę hoshin kanri w praktyce.   

Metoda planowania i realizacji zadań opracowana przez Toyotę może być z powodzeniem stosowana we wszystkich branżach i we wszystkich działach funkcyjnych. W każdym zastosowaniu zapewnia te same korzyści.

Jim Womack, współautor przełomowych książek nt. Lean: Maszyna, która zmieniła świat, Lean Thinking – szczupłe myślenie oraz Szczupłe rozwiązania.

undefined