Partnerzy

mlody-inzynier.pl

Serwis z ofertami pracy, staży oraz praktyk dla inżynierów, świeżo upieczonych absolwentów oraz studentów ostatnich lat kierunków technicznych.

Serdecznie polecam korzystanie z usług serwisu mlody-inzynier.pl zarówno osobom poszukującym pracy jak i pracodawcom. Idealnie dopasowane grupy docelowe pomogą zarówno tym pierwszym jak i drugim szybciej i trafniej znaleźć dokładnie to czego szukają.

LeanTrix

LeanTrix to System IT wspierający wdrażania programu TWI. W systemie LeanTrix wykonasz efektywnie Instrukcje TWI, dowiesz się wszystkiego o programie TWI oglądając przeszło 20 filmów instruktażowych. System LeanTrix to również program szkolenia Trenerów wewnętrznych TWI (kurs Train the Trainer). LeanTrix to platforma, która jest największym źródłem wiedzy o programie TWI – fundamencie filozofii Lean Management.

Jacek Kukiz

Absolwent Wydziału Mechaniki i Budowy Maszyn oraz Wydziału Ekonomii Politechniki Koszalińskiej. Od 2005 roku zdobywa praktyczne doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań Lean w korporacjach międzynarodowych, w przemyśle motoryzacyjnym, maszynowym oraz lotniczym. Obecnie pracuje w jednej z firm branży lotniczej wspierając koncepcję Lean w zakładach Polsce, Niemczech, Chinach, USA oraz RPA. Zajmuje się także projektowaniem i wdrażaniem gier biznesowych z zakresu Lean Management, oraz prowadzi zajęcia z Lean Management w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. W swojej karierze zawodowej realizował szereg projektów dla dostawców m.in. VOLVO, SAAB, PININFARINA i AIRBUS. Jest członkiem Stowarzyszenia Lean Management Polska oraz właścicielem portalu www.kanban.pl.

leanmarket24.com

leanmarket24.com kształtuje polski rynek rozwiązań lean manufacturing dla przedsiębiorstw już drugą dekadę, będąc znaczącym podmiotem w branży. Naszą misją jest wsparcie w poszukiwaniu coraz ciekawszych rozwiązań technologicznych oraz inspirowanie Klientów do innowacji i rozwoju.

 

Lean Team

Koło Naukowe wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej. Działalność koła dotyczy praktycznego zastosowania metod Lean Management i ciągłego doskonalenia. Misją Lean Team jest również propagowanie kultury Lean wśród studentów Politechniki Śląskiej i innych uczelni.

Lean Up

Lean Up jest firmą doradczo-, szkoleniowo-wdrożeniową zajmującą się realizacją projektów usprawniających systemy produkcyjne. Pracujemy z pasją i oddaniem wykorzystując szereg narzędzi z Lean Management. Naszym założeniem jest nawiązanie stałej współpracy z polskimi przedsiębiorstwami, która będzie prowadziła do ciągłego doskonalenia i rozwoju.

SZEF Utrzymania Ruchu

Szef Utrzymania Ruchu to czasopismo, które powstało z myślą o wsparciu w codziennej pracy zarówno menedżerów średniego, jak i wyższego szczebla działów utrzymania ruchu. Dwumiesięcznik ma charakter ekspercki. Wykorzystując zdobyte kompetencje, własne zaplecze merytoryczno-techniczne oraz potencjał samej branży autorzy, w każdym numerze, w przystępny sposób opisują i przedstawiają istotne dla kadry utrzymania ruchu zagadnienia. Czasopismo obejmuje patronatem wydarzenia targowe, konferencyjne, seminaryjne oraz inne formy wsparcia dla branży produkcyjnej, wyłącznie z udziałem sprawdzonych i solidnych partnerów.

Europejski Kongres Lean Manufacturing

28-29 września 2017 r. w Katowicach odbędzie się IV edycja Europejskiego Kongresu Lean Manufacturing. Do Katowic przyjadą lean managerowie, managerowie, kierownicy, dyrektorzy i prezesi największych firm produkcyjnych w Polsce (i nie tylko!).

Wydarzenie ma na celu zgromadzenie ekspertów związanych z tematyką szczupłego zarządzania w różnych branżach (m.in.: produkcja, logistyka, bankowość, IT, administracja publiczna, reklama, retail) i na różnych poziomach zaawansowania. Będzie to też świetna okazja do nawiązania kontaktów biznesowych oraz do dyskusji z szerszym gronem praktyków.

Podczas konferencji będzie można wysłuchać charyzmatycznych wystąpień Specjalistów, którzy z sukcesem wdrażają Lean Manufacturing w swoich firmach. Co więcej drugiego dnia Kongresu Uczestnicy odwiedzą wybrane zakłady produkcyjne i zobaczą jak Lean wdrażają inni.

Pierwszy dzień Kongresu zakończy uroczysta kolacja, w trakcie której odbędzie się tradycyjna już Aukcja Charytatywna. W tym roku wspomożemy Podopiecznych ze Stowarzyszenia „Dobrze, że jesteś!” Istebna.

Informacje o poprzednich edycjach, a także szczegóły zbliżającej się konferencji oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie: www.kongreslean.pl

Stwórz razem z nami to wyjątkowe wydarzenie! Zapraszamy!

Polskie Stowarzyszenie Praktyków TWI

Polskie Stowarzyszenie Praktyków TWI (Training WIthin Industry) jest organizacją non-profit, która zrzesza osoby na co dzień wdrażające program TWI w swoich organizacjach. PSP TWI to centrum wymiany wiedzy i doświadczeń. Misją PSP TWI jest szerzenie wiedzy o programie TWI w Polsce. Do PSP TWI należą praktycy z najróżniejszych przedsiębiorstw z Polski. Są to osoby zarówno z przemysłu, jak i usług. To co łączy wszystkich członków PSP TWI to chęć wdrażania standaryzacji pracy z wykorzystaniem metod należących do programu Training Within Industry.

PSP TWI współpracuje aktywnie z wieloma partnerami takimi jak:

– specjalistyczne magazyny poświęcone zarządzaniu produkcją i procesami usługowymi,

– uczelnie wyższe i koła studenckie,

– magazyny i portale internetowe zajmujące się szeroko rozumianym rozwojem pracowników (human resources),

– firmy doradczo – konsultingowe zajmujące się wdrażaniem programu TWI i Lean Management.

PSP TWI to również gwarant jakości wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie programu TWI wśród jego członków. PSP TWI potwierdza, że osoby będące na liście praktyków TWI potrafią skutecznie wdrażać metody z programu TWI w rzeczywistych warunkach produkcyjnych albo usługowych.

Lean jest dla ludzi – Krzysztof Dobrowolski

Blog „Lean jest dla ludzi” z założenia ma w prostych słowach objaśniać nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia. Objaśniać w taki sposób, aby człowiek nieobeznany z hermetyczną terminologią miał szansę zrozumieć i przełożyć na swoją codzienność wszystkie te tajemnicze hasła. Autor trzyma na dystans encyklopedyczne definicje, a każde zagadnienie wyjaśnia na codziennych (z życia wziętych!) przykładach. Sam o sobie pisze: „od piętnastu lat pracuję w przemyśle, głównie motoryzacyjnym. Jestem praktykiem oraz propagatorem zrównoważonego rozwoju organizacji, opartego na zasadach, systemach i narzędziach Lean Management. Jestem zwolennikiem ewolucji, choć działania rewolucyjne nie są mi obce. Wierzę w sukces oparty na kulturze organizacyjnej, bez której wyrafinowane techniki nie mają szans na długofalowe powodzenie.”

Leanhill

Leanhill zajmuje się poprawą procesów i ułatwianiem pracy ludziom wzorując się na Systemie Produkcyjnym Toyoty.

LEAN PO POLSKU – Sławomir Szczepaniec

Jest dziennikarzem specjalistycznym, który od lat publikuje na temat LEAN MANUFACTURING oraz metod skutecznego zarządzania. Pomaga w rozwoju firmom i osobom prywatnym poprzez promocję wiedzy i przedsięwzięć w mediach społecznościowych (LinkedIN i FB) oraz prasie branżowej. Na koncie ma ponad 500 realizacji dziennikarskich w formie podcastów, wywiadów i reportaży. Na szczególne uznanie zasługują nagrania Sławomira w cyklach LEAN PO POLSKU oraz KWADRANS Z EKSPERTEM.

Flexlean

Producent konstrukcji rurowo-złączkowych, dystrybutor modułowych rozwiązań usprawniających procesy produkcyjne oraz wyłączny dystrybutor uznanego koreańskiego producenta HBL Logiform w Polsce. Flexlean stawia na rozwiązania, które dają bardzo duże możliwości w budowie infrastruktury produkcyjnej. Współpracuje głównie z dużymi koncernami z branży AUTOMOTIVE, AGD i AERO.

inzynierjakosci.pl

Blog ekspercki dla Inżynierów i Managerów pracujących w przemyśle. Blog o zarządzaniu, zapewnieniu jakości, metodach six sigma i lean. Czyli jakość w pracy inżyniera. Zapraszam Artur Mydlarz.