O Lean Time

Henry Ford powiedział, że marnotrawstwo czasu różni się tym od marnotrawienia surowców, że jest on nieodnawialny. Stąd też niektórzy twierdzą, że czas jest najcenniejszym darem jaki można podarować drugiej osobie. Inni wolą stwierdzenie, że czas to pieniądz. Jedno jest pewne: lepsza organizacja czasu jakim dysponujemy jest niezwykle korzystna, bez względu na to, który punkt widzenia reprezentujemy.

Założeniem projektu Lean Time jest propagowanie kultury Lean zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym, ze szczególnym uwydatnieniem oszczędności czasu jaką możemy dzięki niej uzyskać. Parafrazując slogan kroku Seiton z metody 5S „miejsce na wszystko i wszystko na swoim miejscu” chciałbym promować stwierdzenie „czas na wszystko i wszystko w swoim czasie”.
Oczywiście ze względu na wykształcenie kierunkowe oraz doświadczenie zawodowe w branży automotive (O MNIE
) szczególnie bliskie jest mi wdrażanie filozofii Lean w procesach przemysłowych, a więc między innymi redukcja czasów produkcyjnych, montażowych czy czasów przezbrojeń. Chciałbym jednak poszerzyć zakres moich działań do sfery życia codziennego i wpajać zasady Lean Thinking, umożliwiające lepsze organizowanie czasu wolnego.

Rozwój projektu Lean Time jest ściśle związany z moim rozwojem w obszarze Lean Management. Gorąco zachęcam do obserwowania poszerzania przeze mnie horyzontów w tej dziedzinie, śledząc zakładkę z certyfikatami (CERTYFIKATY) zdobywanymi regularnie poprzez uczestnictwo w kursach, szkoleniach czy konferencjach. W celu sprawdzenia jak wykorzystuję tę wiedzę w życiu zawodowym i prywatnym zapraszam do śledzenia cyklicznie pojawiających się wpisów na blogu (BLOG). W przyszłości planuję utworzyć platformę e-learningową przeprowadzającą zainteresowanych przez teoretyczne podstawy filozofii (E-LEARNING), a w dłuższej perspektywie czasu ofertę szkoleń z zakresu Lean Management (OFERTA) dla firm i osób prywatnych. W zakładce (PARTNERZY) znajdą Państwo wykaz podmiotów, z którymi zdecydowałem się współpracować w obszarze Lean i nie tylko.

Jeśli są Państwo zainteresowani współpracą lub posiadają interesującą propozycję proszę o telefon, wiadomość e-mail (KONTAKT) lub kontakt za pomocą FACEBOOK.

Zapraszam !!!